Logo

 

Dlaczego program 'MIT! – Spraw by stało się to dostępne’- ?
Zdominowany przez małe i średnie przedsiębiorstwa, sektor turystyczny, jest niezwykle ważny dla Europy ze względów ekonomicznych. Podróżowanie bez barier jest bardzo istotnym zagadnieniem jeśli chodzi o politykę turystyki. W Unii Europejskiej, około 37 milionów ludzi niepełnosprawnych reprezentuje duży, stale rosnący rynek.

Poprawienie dostępu do podróżowania dotyczy również starzejącej się populacji. W UE, w sumie około 120 mln ludzi starszych i niepełnosprawnych oczekuje poprawy dostępu i zwiększenia możliwości jeśli chodzi o podróże.
PROJEKT SKIEROWANY DO MŚP I MIKRO-PRZEDSIĘBIORSTW
Kluczową sprawą dla małych i średnich przedsiębiorstw sektora turystycznego jest sprostanie wymaganiom, poprzez rozwój produktów i usług spełniających rosnące zapotrzebowanie.

MIT! oparty jest na innowacyjnym podejściu marketingowym i ma na celu zwiększenie efektywności i konkurencyjności MŚP i mikro przedsiębiorstw w sektorze turystyki, poprzez zwiększenie kompetencji i umiejętności pracowników, a także nauczycieli i szkoleniowców i w rezultacie zapewnienie szkolenia zawodowego dla sektora turystycznego.

Tym sposobem MIT! przyczyni się do poprawy dostępu osób starszych i niepełnosprawnych i ich rodzin do turystyki, poprawiając tym samym ich mobilność oraz jakość życia.

  make it accessible  
 
 
          MIT! Market place                         MIT! - Make it accessible! Promote barrier-free travelling for senior citizens and people with handicaps
through innovative marketing strategies based on awareness of specific requirements, needs and active interest in social inclusion 504655-LLP-1-2009-1-DE-LEONARDO-LMP

Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.
Logo Leonardo da Vinci